מידע מקצועי

תחילה נסביר, כי הדפסה דיגיטלית מעלה קבצים ממחשב, מצלמה דיגיטלית או ממכשירי סמארט שונים אל המדפסת. זאת בניגוד לתמונה אנאלוגית שאיננה מתורגמת לביטים.

למדפסת פורמט רחב (שנקראת גם פלוטר) מחובר מחשב עם תוכנת RIP (raster image processor) ששולטת על המדפסת. חשוב שתוכנה זו תהיה מספיק משוכללת כדי לשלוט בפרמטרים השונים שבהם מבקשים להדפיס את התמונה וכן ידידותית למשתמש.

ההדפסה מתבצעת על חומר, בגליל או בלוח קשיח, בהתאם לסוג המדפסת. לפוסטרים, קנבסים, רול-אופים ומוצרים דומים שהם בשימוש פנימי (indoor) בלבד, משתמשים בדרך כלל במדפסות עם דיו על בסיס מים (water based). אלה מספקות בדרך כלל איכות גבוהה מאד, אך מחיר ההפקה שלהן גבוה. למוצרים שחייבים להיות עמידים גם בחוץ (outdoor) משתמשים בדרך כלל במדפסות סולבנטיות. בגלל הריח החריף של הדיו וההשלכות הבריאותיות והסביבתיות עברו בשנים האחרונות לדיו אקו-סולבנט (eco solvent) או mild solvent. במדפסות UV ניתן גם להדפיס ישירות על לוחות כמו זכוכית, פרספקס, לוקיבונד, פוליגל, קאפה וכן הלאה. ישנן גם מדפסות יו וי היברידיות אשר ניתן להדפיס בהן גם מגליל וגם על חומר קשיח.

מדפסות על בסיס מים משמשות בדרך כלל חנויות פוטו וחברות שמפיקות אלבומים דיגיטליים.

מדפסות אקו-סולבנטיות משמשות בדרך כלל חברות שעוסקות בשילוט ופרסומות חוצות, הדבקה על רכבים ובניינים. אבל חברות רבות שמפיקות מוצרי Indoor משתמשות במדפסות מן הסוג הזה בגלל עלות ההפקה. חלק ניכר ממדפסות אלה מספקות איכות סבירה גם עבור רוב עבודות הפוטו השונות.

מדפסות UV נותנות למעשה מענה לכל הצרכים וחוסכות זמן עבודה יקר משום שהן חוסכות את הצורך בהדבקת מדבקה על חומר אחר. ההדפסה עומדת לאורך זמן ובאיכות בתנאי חוץ ואפשר להגיע לאפקטים גרפיים מדהימים כגון הדפסה על מוצרים עם גובה עד 10 ס"מ ושכבת דיו עבה מאד. זגגים, חברות לזכוכית, נגריות וחברות שמייצרות מוצרי פרסום איכותיים הם קהל הלקוחות הטבעי שמוצרים אלה. מדפסות אלה אמנם לא זולות, אבל עלות הדיו נמוכה מאד.

קטלוג מוצרים

יצירת קשר

רחוב אדם 47, ירושלים מיקוד 93782
טל: 052-88-692-88
דוא"לThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
פקס: 077-481-0141 

   linkedin-icon   logo facebook balck b